Hidrolik Filtre ve Hidrolik Filtrasyon Teknolojisi

Hidrolik Filtre ve Hidrolik Filtrasyon Teknolojisi

Hidrolik Filtre ve Hidrolik Filtrasyon Teknolojisi

Hidrolik Filtrasyonda Yüksek performans

Hidroman'ın filtre teknolojisi, makinelerinizin ve sistemlerinizin sorunsuz çalışmasını sağlar. Etkili filtreleme, son derece hassas hidrolik sistemlerin işlevsel kalması için temel gereksinimdir. Çünkü: Katı ve sıvı kirler aşınmaya neden olur, yıpranmayı artırır ve korozyonu artırır. Bu, hidrolik sıvıların fiziko-kimyasal özellikleri üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir.

Filtre elemanlarının performansı, hidrolik sıvıların saflık derecesini ve dolayısıyla hidrolik sistemin hizmet ömrünü belirler. Hidroman , tüm hidrolik uygulamalar için doğru filtre çözümünü sunar .

Hidrolik Emiş Filtresi

Emme filtreleri, hidrolik yağ tankı içinde veya üzerinde bulunan hidrolik pompayı korumak için elek filtre olarak kullanılır. Pompayı kaba kirlenmeden korurlar. Derinlik filtrasyonu için emme filtreleri kullanılamaz. Filtreyi boyutlandırırken, çok ince gözenekli olmadığından emin olun. Filtrenin hizmet ömrü, filtre inceliği, boyutu ve tasarımına göre belirlenir. 
Yanlış bir emme filtresi seçimi, büyük basınç kayıplarına ve hidrolik pompada kavitasyon hasarına neden olabilir. Aşınmaya karşı koruma sağlamak için hidrolik sisteme ek filtreler takılmalıdır.

Hidrolik Basınç Filtresi

Basınç filtreleri, artan sistem basıncı ve yük değişikliklerinin (titreşim) olduğu hidrolik sistem alanlarında çalışan ve koruyucu filtreler olarak kullanılabilir. Çalışan bir filtre olarak görevi, hidrolik sistemin aşırı, izin verilmeyen kirlenmeye karşı genel korunmasıdır. Servo ve oransal valfler gibi kire karşı özellikle hassas olan bileşenleri korumak için, bu bileşenlerin hemen önünde özel filtre elemanlarına sahip bir baypas valfi olmadan kullanılırlar. 
Basınç filtrelerinin muhafazaları, güvenilirliği artırmak için dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır. Akış teknolojisi açısından optimize edilmiş filtre yuvaları, kompakt bir tasarıma ve ayrıca düşük basınç kaybına yol açar.

Hidrolik Dönüş Filtresi

Tek elle çalıştırma ve sıvı akışının kayıpsız geçişi ile çift anahtarlamalı filtreler en yüksek ekonomi düzeyini sunar. Düşük ve orta basınç aralığında veya dönüş filtresi olarak kullanılabilir. Bu şekilde işletme sırasında bakım çalışmaları yapılabilir.

Derinlik Filtresi Olarak Hidrolik Dönüş Filtresi

Geri dönüş filtreleri genellikle dönüş hattında doğrudan hidrolik tankın önünde veya üzerinde çalışma filtresi olarak kullanılır. Görevleri, geri akan tüm hidrolik sıvıyı filtrelemek ve böylece tanka sistem kiri beslenmesidir. Basit uygulamalarda, dönüş filtreleri genellikle hidrolik sistemin tek korumasıdır. Hidrolik sistemi ve filtre elemanını aşırı dinamik basınçlardan korumak ve hasarı önlemek için entegre baypas valfleri kullanılır. 
Hidrolik sistemde tek başına dönüş filtresinin kullanılması, yüksek kaliteli bileşenlerin korunmasını garanti edemez. Bunun için ek hidrolik filtreler kullanılmalıdır, çünkü kir partikülleri sadece hidrolik akışın sonunda, tüm hidrolik sistemden geçtikten sonra dönüş filtresi tarafından filtrelenir.

Özel Hidrolik Filtre Elemanlarına Sahip Baypas Filtreli Mobil Filtreleme Üniteleri

Mobil filtrasyon üniteleri, hidrolik yağı ve yağlama yağı tanklarını doldurmak, durulamak ve temizlemek için kullanılır ve bu faaliyetlerin profesyonel performansı için gereklidir. Ek olarak, mobil filtreleme üniteleri bypass filtrasyonu için basit ve ucuz bir çözüm sunar. Özellikle yüksek kir tutma kapasitesine sahip özel filtre elemanları, filtre elemanları için uzun bir hizmet ömrü sağlar - bu, yüksek bir karlılık seviyesi ile sonuçlanır. Filtre ünitelerinin sağlam yapısı, uzun bir hizmet ömrü ve geniş bir uygulama yelpazesini garanti eder.

Emme filtreleri, dönüş filtreleri ve hat filtreleri olarak spin-on filtreler

Spin-on filtreleri üç farklı versiyonda mevcuttur. Tasarımına bağlı olarak emiş, dönüş ve hat filtreleri olarak kullanım seçeneği sunarlar. Tasarıma bağlı olarak, hidrolik pompalar ve hassas bileşenler için koruyucu filtrelerin yanı sıra çalışma filtreleri olarak kullanılırlar. 
Döndürmeli filtre, iki temel bileşenden oluşur: döküm alüminyumdan yapılmış bir filtre kafası ve filtre kafasına vidalanabilen ağır hizmet tipi bir sac metal filtre kartuşu. Eleman değiştirildiğinde, bu kartuş bir bütün olarak atılır. Filtre kartuşuna entegre bir çek valf, elemanı değiştirirken hidrolik sıvının istem dışı sızmasını önler. 
Filtrenin basit yapısı nedeniyle, özellikle yüksek bir maliyet kullanım faktörü elde edilir. Ek olarak, bu sistem, karmaşık olmayan filtre elemanı değişimi sayesinde bakım çalışmaları sırasında duruş sürelerini azaltır. Döndürme filtreleri hem mobil hem de sabit uygulamalarda kullanılır.

Hidrolik Yağ Yönetimi

Sıvı yönetimi, tüm sistem arızalarının yaklaşık% 70'ini önleyebilir. Çünkü: Taze yağ bile genellikle çok kirli olarak teslim edilir. Sıvı servisi, makine çalışırken yağın durumunu analiz eder.

Elde edilen verilere göre önlemler önerilir. Bunlar her zaman sıvının durumuna bağlıdır ve bu nedenle uygun maliyetli bir şekilde gerçekleştirilir.

İle Hidroman sıvı servisi, deneyimli uzman ellerde sorumlu yağ analizi ve bakım koyuyoruz. Hidroman'ın  filtre teknolojisi, akışkan hizmetimizle birleştirildiğinde, makine arıza süresini en üst düzeye çıkarmak için ideal çözümdür.